Stanisławów. Ruiny radiostacji „Rudiger”

Ruiny radiostacji „Rudiger” w Stanisławowie to jedna z atrakcji turystycznych szczególnie polecanych przez Informację Turystyczna w Złotoryi. Po przejechaniu 18 km (zobacz trasę) ze Złotoryi  do Stanisławowa okazało się że ruiny stanowią wątpliwą atrakcję. Bezsprzecznie jest jednak jednym z ciekawszych punktów widokowych Pogórza Kaczawskiego.

Zbudowana między I i II wojną światową radiostacja ma niezbyt długą, ale bardzo tajemniczą historię. Pracowała do 1945 roku, do momentu ostrzału artyleryjskiego przeprowadzonego przez nadciągające wojska radzieckie. Więcej o historii możecie przeczytać na paweldzugaj.blogspot.com

Ruiny radiostacji to obiekt ogólnodostępny i można zwiedzać za darmo.
Można tu bez problemu dojechać samochodem natomiast jak się przekonałem, nie można robić zdjęć na co zwrócił uwagę jeden z chłopców przebranych w mundury niosących atrapy broni. Na pytanie dlaczego powiedział ze nie, bo on tak mówi i że „wkurwia go takie coś”.

Mało ciekawe ruiny rekompensują za to świetne widoki na Karkonosze które możemy podziwiać w drodze powrotnej tuż za zakrętem:

nickt.pl stanislawow rosocha ruiny radiostacji rudiger 001
[mappress mapid=”41″]nickt.pl stanislawow rosocha ruiny radiostacji 008
nickt.pl stanislawow rosocha ruiny radiostacji 007

 

4 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *