Świebodzin. Figura Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Największy na świecie pomnik Chrystusa Króla w Świebodzinie. Słynny symbol 20 tysięcznego miasta w województwie lubuskim. Odsłonięcie figury miało miejsce w 2010 roku. Według większości źródeł, jest to najwyższy na świecie pomnik Jezusa Chrystusa. Niektóre jednak informują, że jest inaczej jako najwyższe przedstawiając pomniki z Rio de Janeiro lub Limy w Peru. Nie jest to do końca prawdą, ponieważ wysokość tamtych pomników jest liczona wraz z postumentami. Źródła informujące, że świebodziński Jezus nie jest najwyższy na świecie porównują wysokość samej figury (36 m) do wysokości Jezusa w Limie wraz z postumentem (37 m).
jezusy

Pomysł zbudowania takiej figury narodził się w 2000 roku na pamiątkę zawierzenia losu miasta i powiatu Świebodzin Chrystusowi Królowi. Dziesięć lat później, 21 listopada 2010 roku odbyła się uroczystość poświęcenia pomnika, zaprojektowanego przez rzeźbiarza Mirosława Kazimierza Pateckiego.

Dane techniczne budowli:
Ciężar: 470 ton.
Materiał: beton z wkładkami stalowymi (żelbet).
Wysokość figury: 33 m.
Wysokość korony: 3 m, aluminiowa,pozłacana o wadze 500 kg.
Szerokość (rozpiętość ramion): 24 m.
Na dzień wykonania poniższych zdjęć (kwiecień 2015) nadal trwają prace wykończeniowe przy pomniku w jego bezpośrednim otoczeniu.

Zwiedzanie:

Bezpłatne. Bez ograniczeń czasowych. Nie zaleca się przebywania w bezpośredniej bliskości podczas wyładowań atmosferycznych. W pobliżu rozległy, bezpłatny parking. Przy pomniku sklepik z pamiątkami i dewocjonaliami. W pobliżu skarbonki dla osób chcących dobrowolnie wesprzeć prace przy pomniku.

Jak trafić:

Pomnik jest widoczny ze sporej odległości. Znajduje się w południowej części miasta w pobliżu węzła drogowego Świebodzin Południe przy trasie S3. Dojazd do pomnika przez rondo na ulicy Sulechowskiej. Zobacz na mapie i wyznacz trasę.
jezus swiebodzin raw (52)
Widok pomnika z ulicy Sulechowskiej (idąc z centrum miasta).

jezus swiebodzin raw (53)
Droga dojazdowa do pomnika. Po prawej parkingi.

jezus swiebodzin raw (122)
Parking najbliżej pomnika.

jezus swiebodzin raw (82)
Wejście pod pomnik.

jezus swiebodzin raw (68)
Tablice informacyjne.

jezus swiebodzin raw (66)
Tablice informacyjne.

jezus swiebodzin raw (69)
Elektryczne świeczki zapalające się w zamian za złożoną ofiarę pieniężną.

jezus swiebodzin raw (70)
Elektryczne świeczki z bliska.

jezus swiebodzin raw (59)
Górna część pomnika.

jezus swiebodzin raw (133)
Pamiątkowa figurka zakupiona przy pomniku. Koszt 40 zł.

Zobacz również inne:
Punkty widokowe
Obiekty sakralne
Miejsca pamięci i pomniki
Najciekawsze miejsca w Polsce zachodniej
Ciekawe miejsca w województwie lubuskim

42 thoughts on “Świebodzin. Figura Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

 1. Elaine Blath 10 maja 2015 at 19:06

  nie dotarłam chociaż byłam blisko. jestem pewna jednak, że tam zajrzę. Pozdrawiam!

 2. Kaligula 10 sierpnia 2015 at 18:57

  Jak mozna cos takiego wzniesc? Za czyje pieniadze, wiernych? Komu pomogliscie? Mnie nie. Jezus symbolem Polski? Od kiedy?

  • IGA 2 października 2015 at 02:27

   KALIGULA – Przestań plujesz jadem. Zachowaj odrobinę KULTURY. Twój nick sam za ciebie mówi. Można to było wszystko ująć w przyzwoity sposób. Nie pozwolę obrażać Pana Jezusa i mojej wiary. Nie podoba ci się, to tu nie wchodź. Nikt cie nie prosi o tego typu uwagi i w taki sposób, zachowaj je dla siebie. Nie chcesz, nie wierz, ale nie obrażaj wierzących. Wiesz, że twoje IP komputera można ustalić. Za obrażanie uczuć religijnych grozi kara do 3 lat. Uważaj więc. Zapewne grosza nie dałeś, więc niech cię nie obchodzą cudze pieniądze ofiarodawców. Dawali bo chcieli, nikt ich nie zmuszał. PYTASZ OD KIEDY JEZUS JEST SYMBOLEM POLSKI – OD 966 ROKU – TO ZNACZY OD CHRZTU POLSKI. Nie uczyli cię tego na lekcji historii. Podstawowa data przecież. Współczuję ci, jesteś bardzo ubogą duchowo osobą. Mylisz pojęcia. Myślę , że jesteś w sekcie i tam ci piorą umysł. Bóg na ciebie poczeka, nawróć się. Po śmierci każdy do Niego trafia: czy wierzy , czy nie i wtedy dopiero będzie płacz i zgrzytanie zębów.

   • hal 29 grudnia 2015 at 13:35

    Tak się zastanawiam, dla kogo ten kicz …? Z myślą o kim został zbudowany…?

   • Metody 14 stycznia 2017 at 07:34

    twojej wiary nie można obrazić, jak w ogóle jakiejkolwiek emocji i stanu ducha choćby nazywanych uczuciami. Także twojego pana nie można obrazić bo go po prostu nie ma. Zaś obrażanie kamienia, betonu i stali ma tyle sensu co cała twoja wypowiedź. Wiara w posągi to właściwość niespranego mózgu, masz do tego święte prawo. Każdy jednak inny, kto nie jest zainfekowany tą wiarą i nie podziela twojego bałwochwalstwa ma także prawo o tym mówić.

   • Georg 8 kwietnia 2017 at 14:09

    Zabawny tekst. Najpierw coś o kulturze, potem groźba, dalej coś o kasie i na koniec dywagacje na dotyczące zdarzeń politycznych sprzed 1000 lat. Bo chyba historycy się zgodzą, że odrzucenie słowiańskich bogów i przyjęcie chrześcijaństwa nie nastąpiło z miłości do Chrystusa, a ze strachu przed ludami, które ogniem i mieczem je krzewiło. Na dodatek ten nieszczęsny Mieszko musiał poślubić wyjątkowo szpetną babę.

    • Georg 8 kwietnia 2017 at 14:12

     To był tekst do Igi.

   • czokogofr 11 marca 2021 at 10:10

    jpr skoda mi cie miliony na boszka wydano a biednym ani grosza dać w głowie
    pomyśl człowieku

   • czokogofr 11 marca 2021 at 10:20

    nie że w boga niewierze ale to co napisałaś jest przesadą 966 NIE BOGA NA TARCZAH MIELIŚMY TYLKO DUMNIE KROCZYLIŚMY Z BIAŁYMI ORŁAMI NA TARCZACH A BIAŁO CZERWONĄ FLAGĄ A NIE CHRYSTUSEM !!! LUDZIE A TO Z TĄ SEKTĄ…TO PRZEKRACZA WSZELKIE GRANICE TOLERANCI I MIŁOŚCI DO BOGO BO TO NIE JEST WIARA TO OBSESIA NA PUNKCIE BOGA

    • czokogofr 11 marca 2021 at 10:22

     TO SIE LECZY

   • czokogofr 11 marca 2021 at 13:24

    o i jeszcze jedno pieniądze wydane na pomnik to pieniądze państwowe a nie wierzących

  • czokogofr 11 marca 2021 at 10:09

   prawo za odwage

 3. Kaligula 10 sierpnia 2015 at 19:11

  Jeszcze dodam, ze jestem w szoku, do jakich granic komercjalizacji 'kosciola’, oszukujecie ludzi czyniac z wiary jaka promocje, sprzedajac swoje oferty pod postacia 'figurek’ – To nie religia, to kolejny biznes. Wiara niegdy nie szla w parze z religia, taka jest prawda i niestety widac to takze w polityce, a moze raczej polityka jest tylko tlem. Po urodzeniu zostalam przymusem spolecznym ochrzczona i poddana wszystkim kolejnym rytualom, pojawil sie dzien kiedy poznalam prawde i zrozumialam, ze 'kosiol’ manipulowal mna takze w tzw. edukacji. Dopiero teraz ucze sie jako wolny czlowiek i ubliza to mojej godnosci ogladac takie monumenty. Dzien podatku watykanskiego dla Polski powinien byc dniem ostatecznym. Uczone mnie kosciol jest cialem Jezusa, nie- to Bog jest w Kosciele, wsrod ludzi sluchajacych Boga, gromadzacych sie w tym samym celu- jakim jest Wiara-nie zas promocja! Pomyslcie nad wolnoscia.

  • Rafał Wydrowski 8 listopada 2015 at 12:15

   Tv

   • czokogofr 11 marca 2021 at 10:08

    jpr skoda mi cie miliony na boszka wydano a biednym ani grosza dać w głowie

    • czokogofr 11 marca 2021 at 10:12

     prawde muwisz

 4. Rafał Wydrowski 8 listopada 2015 at 12:31

  Kaligula dałaś się poprostu sprowokować. Budowanie tak monumentalnych pomników jest dla mnie przejawem pychy, obłudy i wtrącaniem takich jak ja czy Kaligula do personalnego piekła wktórym zło najwyższej nikczemności będzie się cieszyć z mojej pseudo-niewiedzy, czy Jezus był królem polski czy nie. Jeśli tą wypowiedzią kogoś obraziłem i chce mnie paragrafem straszyć podpisuję się moim imieniem i nazwiskiem…

 5. ela 24 stycznia 2016 at 12:12

  do Kaligula, Smutne wywody świadczące o Twoim głębokim zranieniu żal mi Ciebie ale wiara to łaska i może warto się i nią „postarać” ? bo czas ucieka a wieczność czeka……. może warto wykorzystać te dni , które jeszcze masz przed sobą…….powodzenia . Pozdrawiam

 6. Mirek 4 maja 2016 at 12:59

  To szczytowy przyklag gigantomanii ,bałwochwalstwa i wyrzucania w błoto pieniędzy. Wyglada na to ze twórca tego bohomazu za nic ma drugie przykazanie ” Nie czyń sobie podobizny rzeźbionej czegokolwiek, co jest na niebie w górze, i na ziemi w dole, i tego co jest w wodzie pod ziemią. Nie będziesz się im kłaniał, i nie będziesz im służył, gdyż ja Pan, Bóg twój, jestem Bogiem zazdrosnym”

 7. darko 9 maja 2016 at 22:58

  tak wszedłem na stronę ,chciałem zobaczyć nasz pomnik Chrystusa -większy od brazylijskiego ,tam bylem ,widziałem, a u nas widzę w internecie ha,ha,ale ,że spotkam przy okazji trolle lewackie, tego się nie spodziewałem .Komu przeszkadza pomnik zbudowany przez wiernych zapaleńców ku chwale i dla potomnych i dla sławy?.[nawiasem pisząc tym, malkontentom ,jakoś nie przeszkadzało wydanie milionów np. na ekipę darmozjadów pod płaszczykiem tworzenia kilkuletniej fikcji p.t. elektrownia atomowa,,,,].mój znajomy -niewierzący ale ubolewający ,że ile to księża zarabiają,a sam złotówki nie dał ,taki faryzejski wtręt,,,

 8. ela 15 maja 2016 at 12:14

  Ja każdego dnia budze sie i z przyjemnością idę do pracy..Moj cel w zyciu jeden, to co zarabiam przeznaczam na kosciol:) Nikt mi mózgu nie wypral, jestem świadoma swojego zycia:) Nie interesuje mnie tez to czy po śmierci trafie do nieba piekla czy czyścica…Podoba mi sie mój cel i mam to gdzies co inni sadza na ten temat…To sa moje ciężko zapracowane pieniadze i należą do mnie a co ja z nimi zrobię to moja sprawa…Ale widzę ze do niektórych to nie dociera:DD

  • t :) 21 sierpnia 2016 at 11:19

   żal mi ciebie :)

  • Jakub 20 listopada 2016 at 13:40

   Bardzo przykre, bo ładujesz pieniądze w wielką piramidę, bo tak działa kościół katolicki, który w rzeczywistości jest przeciwko Bogu ( kult szatana w Watykanie, pedofilia, powszednie bałwochwalstwo – usunięte drugie przykazanie i wiele innych). Każdy ma cząstkę boską w sobie i tylko eksploracja własnego wnętrza (tam są odpowiedzi na wszystkie pytania) pozwala zjednoczyć się z Bogiem.

 9. Metody 14 stycznia 2017 at 07:42

  poczekajcie, Jasło przebije Świebodzin. Potem znajdą się inni mocarze by pokonać Jasło. Polska stanie się jednym wielkim pomnikiem głupoty, z którą ani Bóg, ani Szatan nie chcą konkurować

 10. Mosze Obideev 28 kwietnia 2017 at 11:48

  Prosze o dobre opinie/reviews na google maps – obiekt Aragorn Świebodziński został zaakceptowany przez Google Maps i czeka!

 11. syn 16 listopada 2017 at 11:24

  Dziękuję Panu Bogu za ten wizerunek Pana Jezusa na Polskiej Ziemi – Jezus Chrystus Jest Królem Królów i Panem Panów. Mają oczy a nie widzą, mają rozum a nie… – bo nie mają miłości w sobie. Wiara jest darem a nie towarem – trzeba się o nią modlić do Boga.

  • czokogofr 12 marca 2021 at 11:00

   :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/

 12. b38 2 stycznia 2018 at 21:56

  Piękne miejsce i bardzo mistyczne! Czuć w nim obecność prawdziwego i jedynego BOGA JEZUSA CHRYSTUSA! Będąc pod figurą przytuliłam się do niej i uczucie miłości Jezusa spłynęło na mnie! Jezus kocha wszystkich ludzi i jest wszędzie, ale w to miejsce włożył serce proboszcz miejscowej parafii. I to serce po prostu czuć! To cudowny prezent dla wszystkich Polaków! Polecam wszystkim te piękne i mistyczne miejsce! Bóg z Wami!

  • czokogofr 12 marca 2021 at 10:58

   nie .żeby coś ale w tego ”jedynego ” boga włorzono miliony pomyśl … biednym by nigdy nie dali grosz a boszki wzmoszą (0-0) nie popieram od dudy zacznimy a pużniej bogiem sie zacznimy

  • roman 20 czerwca 2021 at 18:50

   Kobierzyn cię nie wyleczył ani Tworki , pora na powrót!

 13. Janina 3 września 2018 at 15:32

  Bardzo ładne zdjęcia. Dzięki za informacje, bo przy pomniku żadnych nie ma. Byłam wczoraj, widziałam. Pozdrawiam autora bloga, to moja pierwsza wizyta, popatrzę co jeszcze jest.

 14. MG 10 listopada 2018 at 21:29

  Moze to nie na temat. Jestem gejem i wdzysvy księża ktirych znam i to nawet z mojej parafii to geje i placa za seks. Pozdrawiam

  • Ja 23 czerwca 2023 at 16:51

   Nie wrzucaj wszystkich do swojego worka.

 15. klerdobudy 24 czerwca 2019 at 14:34

  I to jest Jezus na miarę naszych możliwości. PoszŁa kasa do lasa ale interes się kreci, żyd nad żydy nie da nam zaznać bidy!

 16. klerdobudy 24 czerwca 2019 at 14:36

  Pomnik Lecha Kaczyńskiego powinien być większy jak ten Jezus,ze 1500 metrów!

 17. klerdobudy 24 czerwca 2019 at 14:37

  Na kiego tuja komu takie ówna w polu!

 18. klerdobudy 24 czerwca 2019 at 14:40

  A ze łba owego monstrum powinna lecieć woda w kształcie fontanny! Świencona! A z tyja pioruny laserowe a z tuja….hiuhihihihi!

 19. klerdobudy 24 czerwca 2019 at 14:44

  Jakby ten Jezus powstał rzeczywiście z martwoty w której jest ze dwa tysiące lat, to by się dopiero ów żydowski osobnik zadziwił iż został Bogiem i pomniki mu stawiają! Ludzie ze zrytym mózgiem!

 20. czokogofr 11 marca 2021 at 10:00

  pomnik sam w sobie ładny hodzi o to że na ten pomnik warzy kilka set tysięcy ton . i to mi sie nie podoba tyle hajsu za hrystusa??? im sie [bez obrazy] w głowah poprzewracało
  za tyle hajsu można zrobić tyle dobra a oni na boga TLE HAJSU DALI ???

 21. roman 20 czerwca 2021 at 18:46

  Jeszcze jeden niezbity dowód że religia jest dla idiotów!

  • Ja 23 czerwca 2023 at 16:52

   Oszukali cię.

 22. Kombatant 44 27 grudnia 2021 at 20:38

  Brońmy Krzyża i Żłóbka – od Bałtyku po Hel !

  ..

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.