Jelenia Góra. Bistro Pierogi

Ostatnio udało nam się odkryć kilka ciekawych miejsc serwujących bardzo dobre pierogi, o czym można się przekonać czytając dwie poprzednie recenzje. Tym razem postanowiliśmy poszukać czegoś równie smacznego w Jeleniej Górze. W mieście jest kilka punktów specjalizujących się właśnie w pierogach, więc swe poszukiwania zaczęliśmy właśnie od jednego z nich.

2Bistro Pierogi (ul. Szkolna 3) to lokal umiejscowiony na jednej z wielu wąskich uliczek oplatających ścisłe centrum Jeleniej Góry. Ani z zewnątrz, ani w środku lokal nie wyróżnia się niczym szczególnym – godziny otwarcia i wystrój decydują o stołówkowym charakterze tego miejsca. Nieduża przestrzeń zajmowana jest przez małe, dwuosobowe stoliki z drewnianymi krzesłami – pod ścianą zaś znajdują się tapicerowane ławy, przy których zmieści się więcej osób. Odwiedzamy to miejsce o godzinie 17.00 – wciąż panuje tu spory ruch, a gośćmi wydają się być przede wszystkim stali bywalcy.

Tak jak w dwóch poprzednich restauracjach zamawiamy pierogi z mięsem (10 zł) – tym razem bez żadnych dodatków (zaproponowano nam boczek lub cebulkę). Po ok. 10 minutach kelnerka podaje talerz zawierający 7 pierogów – ich wygląd i estetyka podania nie pozostawiają żadnych uwag. Niestety nie można powiedzieć tego samego o ich smaku – choć ciasto było naprawdę przyzwoite, to farszu nie możemy ocenić pozytywnie. Po pierwsze znajdowało się w nim stanowczo za dużo pieprzu, tłumiącego smak mięsa i psującego walory smakowe potrawy. Wiele do życzenia pozostawia też samo mięso, z którego wykonano farsz – mimo drobnego zmielenia znaleźć w nim można bardzo dużo chrząstek.

Porcja składająca się z 7 szt. całkowicie poradziła sobie z głodem, cóż z tego, skoro samą konsumpcję pierogów trudno zaliczyć do przyjemności? Zjeść, popić, zapomnieć.

Bistro Pierogi prócz tytułowych pierogów podaje również śniadania, krokiety, naleśniki i zupy. Niewykluczone, że kiedyś powrócimy do tego miejsca, by sprawdzić inne pozycje z menu – być może okażą się smaczniejsze.

Adres:

ul. Szkolna 3, Jelenia Góra

tel. 607 683 999

Godziny otwarcia:

Pon. – pt.: 10-19

Sobota: 10-17

Menu: tutaj

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>