Kowary. Restauracja „Niespodzianka”

Zachwyceni restauracją „Smaki natury” w Kowarach, postanowiliśmy jeszcze raz zawitać do tej miejscowości na obiad, a jako cel wybraliśmy położony po sąsiedzku lokal o nazwie Niespodzianka . Od progu przywitała nas żwawa pani z obsługi, zapewniając, że „wszystkie potrawy są robione na miejscu, wszystkie potrawy są świeże”. Choć wnętrze lokalu ani zapach w nim panujący od początku nie wzbudzały naszego zaufania, postanowiliśmy zawierzyć entuzjazmowi kelnerki i sprawdzić, co oferuje ta restauracja.

Obrus przy naszym stoliku czysty. Przeglądamy 3 stronicową kartę Menu:

restauracja niespodzianka kowary 002

restauracja niespodzianka kowary 005

restauracja niespodzianka kowary 006

restauracja niespodzianka kowary 007

Zupa dnia: Kapuśniak – 4,50 zł
Został podany niemal natychmiast – świeżości tej potrawy rzeczywiście nie sposób cokolwiek zarzucić. Gorzej ze smakiem: zupa była bardzo wodnista, miała posmak octu i nie przypominała niczym tego, co większość z nas wyobraża sobie na hasło „kapuśniak”. Smakowało i wyglądało to tak, jakby świeżą, poszatkowaną kapustę zalano wodą z octem, do tego trochę warzyw i przypraw.

restauracja niespodzianka kowary 012

Drugie danie: Szwajcar (kotlet z żółtym serem) z frytkami i surówką: 18 zł
To danie niestety również nie zachwyciło – to, co zostało podane można określić mianem polskiego obiadu w krzywym zwierciadle. Choć kotlet był niewątpliwie przygotowywany na miejscu (słyszeliśmy dźwięk tłuczenia mięsa podczas oczekiwania na posiłek), sposób jego przyrządzenia pozostawia bardzo wiele do życzenia. Kotlet był tak nasączony tłuszczem, że już po chwili od podania kałuża oleju zaczęła naruszać autonomię karbowanych frytek z mrożonki, skutecznie zniechęcając do ich spożywania. Na specjalną uwagę zasługuje surówka z kapusty pekińskiej. Zamawiając smażony obiad mamy zwykle nadzieję, że zrównoważymy jego wątpliwe walory dietetyczne przy pomocy porcji warzyw. Tutaj surówka z kapusty pekińskiej wzbogacona została sowitą ilością majonezu, o czym nie poinformowano nas podczas składania zamówienia.

restauracja niespodzianka kowary 013

restauracja niespodzianka kowary 015

restauracja niespodzianka kowary 016

Powyższy lokal jest dobrym przykładem tego, że warto zawierzać pierwszemu wrażeniu. Tutaj od wejścia w nozdrza rzuca się woń dymu papierosowego zmieszanego ze spalonym olejem, co powinno natychmiast skłonić nas do opuszczenia obiektu. Jak zdążyliśmy zauważyć podczas naszej krótkiej wizyty, miejsce ma swoich – najprawdopodobniej stałych – klientów. Osobom przyjezdnym, szukającym smacznego, domowego obiadu radzimy jednak poszukać lepszej alternatywy.

Adres:

1 Maja 2, 58-530 Kowary
Telefon:75 718 21 85
restauracja niespodzianka kowary 01restauracja niespodzianka kowary 09

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>