Agroturystyka Sikorki. Apartamenty z widokiem na góry

Pogórze Izerskie na Dolnym Śląsku to magiczna kraina w której doświadcza się bliskości gór unikając jednocześnie tłumów ciągnących do pobliskiego Świeradowa czy Szklarskiej Poręby o Karpaczu nie wspominając. Turystom masowym, tak zwanej „stonce” nawet nie przyjdzie do głowy by zatrzymać się tutaj, kilka kilometrów przed górami skąd widać je w całej okazałości. To miejsce gdzie nie stoi hotel na hotelu. Małe domostwa dzieli nierzadko kilka kilometrów a zimą jak sypnie śniegiem to bez łańcuchów ani rusz. Mieszkający tu ludzie są silni i niezależni, ale wiedzą jak ważna jest poleganie na sobie nawzajem. To zupełnie inaczej niż w popularnych kurortach, gdzie celem jest oskubanie turysty.

Właśnie tutaj leży Oleszna Podgórska. Wieś, która zawdzięcza swoją nazwę doskonale widocznym pasmom górskim Karkonoszy i Gór Izerskich od Przełęczy Okraj po Świeradów Zdrój. W Olesznej swój dom mają Joanna i Krzysztof Sikora którzy jako ludzie przyjaźni i lubiący nawiązywać nowe znajomości postanowili podzielić się z innymi pięknym krajobrazem, wiejskim spokojem i prawdziwym jedzeniem którego próżno szukać teraz w sklepach. Stworzona przez nich Agroturystyka Sikorki to apartamenty z widokiem na góry, których okna wychodzą wprost na Stóg Izerski (1105 m n.p.m.). Sikorki nie są kolejnym miejscem w którym można tylko tanio przenocować i zjeść chińską zupkę. To prawdziwy dom, w którym ugoszczą i nakarmią Was jak swoich. Kuchnia Joanny to potrawy według sprawdzonych, regionalnych przepisów tworzone wyłącznie z miejscowych składników pochodzących bezpośrednio od tutejszych rolników. Specjalnością Krzysztofa są wędliny, które przyrządza według własnego przepisu. Takich kiełbas, szynki czy boczku nie kupicie w sklepie. Oprócz domowych ciast, które piecze Joanna, gospodarze mają w planie wypiek chleba z własnej mąki.  Własnej, czyli samodzielnie zmielonej z ziarna które rośnie w pobliżu domu. Wiosną 2019 rozpoczynają także hodowlę pszczół, więc niedługo będzie można spróbować słodyczy tutejszych kwiatów.

Wszystkie apartamenty mają własne, przestronne łazienki. W takie miejsca nie przyjeżdża się oglądać telewizji, więc nie ma telewizorów. Jest za to szybki, bezprzewodowy internet Wi-Fi dostępny bezpłatnie dla gości.