Lwów. Wysoki Zamek i Kopiec Unii Lubelskiej

Najwyższy punkt widokowy na terenie miasta Lwowa. Wysoki Zamek to obecnie nazwa parku miejskiego i wzgórza o wysokości 398 m n.p.m. gdzie w II połowie XIV król Kazimierz III  Wielki wzniósł murowany gotycki zamek o nazwie Wysoki Zamek który został zniszczony w 1704 roku i rozebrany w roku 1772.

Na wzgórzu w latach 1869–1890 usypano Kopiec Unii Lubelskiej o wysokosci 412 m n.p.m. na którym znajduje się punkt widokowy. Kopiec usypano w ziemii pozyskanej na podczas plantowania wzgórza oraz kamieni z ruin zamku.

Zwiedzanie:

Punkt widokowy jest dostępny bezpłatnie i bez żadnych ograniczeń czasowych 24 godziny na dobę. Po drodze na szczyt w sezonie umożna spotkać liczne stoiska sprzedawców pamiątek, map, picia, waty cukrowej i rożnych innych rzeczy. Na górze mozna spotkać ludzi oferujących drobne usługi za symboliczną opłatą, jak na przykład rysownik portretów lub facet wypozyczający lornetki.

Jak trafić?

Wysoki Zamek to jeden z najbardziej rozpoznawalnych punktów w miescie. Najlepiej kieorwac się na niego w stronę widocznego prawie z każdej częsci miasta masztu telewizyjnego. Na sam szczyt prowadzi dróżka umozliwiajaca wyłącznie piesze podejście. Jeśli wybieracie się samochodem najlepiej zaparkowac gdzies u podnóży wzgórza.

Inne ciekawe miejsca we Lwowie:

Wieża ratusza >>>
Muzeum browaru lwowskiego >>>
Cmentarz Łyczakowski >>>

[mappress mapid=”89″]

Aktualna pogoda we Lwowie oraz prognozy na najbliższe dni:

YoWindow.com
Forecast by yr.no

Reklama: Sesje fotograficzne we Lwowie.

Jeden komentarz do „Lwów. Wysoki Zamek i Kopiec Unii Lubelskiej

  1. Byłem we Lwowie 2 lata temu, niesamowite miejsce! Znowu zapragnąłem go odwiedzić po twojej relacji :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.