Mysłakowice. Park miniatur budowli świata

W miejscowości Mysłakowice pomiędzy Jelenią Górą a Karpaczem wiosną 2014 wystarowała nowa atrakcja turystyczna. Na niewielkim obszarze zgromadzono tu 23 najsłynniejsze światowe budowle. Do końca 2014 roku organizatorzy przedsięwzięcia planuja powiększenie zbioru o kolejne 7 eksponatów i rozbudowę parku w kolejnych latach.

Mozna tu zobaczyć modele w róznych skalach i o rożnym stopniu dbałości o szczegóły. Zwiedzanie indywiduwalne, bez przewodnika trwa około godziny. Wszystkie modele są wyposażone w tabliczki ze szczegółowym opisem tego co oglądamy.

Przed wejściem znajduje się kasa biletowa oraz kawiarnia urzadzona w żółtym autobusie. Są stoliki, można posiedzieć wewnątrz lub na zwenątrz. Mozna tez kupić proste modele różnych budowli do samodzielnego składania.

Turystom lubiacym fotografować niestety wchodzi w paradę duży napis na budynku „AUTO COŚTAM”. Czasem trudno dobrze uchwycic makiete na zdjęciu aby tego napisu nie było widać.

Zwiedzanie:

Od kwietnia do końca listopada w godzinach 10-18.
Ceny biletów 14 zł (normalny), 12 zł (ulgowy). Bilet ulgowy nalezy się dzieciom, studentom, emerytom i osobom niepełnosprawnym. Ceny biletów rodzinnych i innych >>>

Jak trafić ?

Jadąc z Jeleniej Góry do Karpacza Park Miniatur znajduje się mniej więcej w połowie drogi w Mysłakowicach, po lewej stronie. Jest dobrze oznaczony. Z daleka widac ogrodzenie, żółte autobusy i tablice informacyjne. Podaj swoja lokalizację i wyznacz trase do tego miejsca >>>

Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach >>>
Co warto zobaczyć w okolicach Jeleniej Góry? >>>
Ciekawe miejsca w Kapraczu >>>

[mappress mapid=”128″]
fotografia ślubna Jelenia Góra

4 komentarze do „Mysłakowice. Park miniatur budowli świata

  1. Miejsce ciekawe i pewnie warte odwiedzenia. Koniecznie w przyszłoroczne wakacje wybiorę się z dzieciakami, bo lubią takie atrakcje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.