Piechowice. Pałac Pakoszów

Pałac Powstał na początku XVIII wieku, a w 1725 został przebudowany na bielarnię lnu. W tym celu niezbędna jest ekspozycja na działanie promieni słonecznych, stad brak drzew które zasłaniałyby słońce. Do końca II wojny światowej pozostał w rękach niemieckiego właściciela a następnie po 1945 roku przeszedł pod polską administrację. Najpierw był tu dom dziecka a potem przerobiono pałac na mieszkania, podobno socjalne. W 2004 roku nieruchomość kupił wnuk ostatniego przedwojennego właściciela i po gruntownym remoncie zakończonym w 2012 roku uruchomił hotel Pałac Pakoszów.

Zwiedzanie:

Są dwie opcje. Można zwiedzić jako gość hotelowy lub jako turysta. Ta pierwsza opcja jest dostępna dla wszystkich korzystających z gościny Pałacu Pakoszów. Jeśli jesteście ciekawi ile dokładnie kosztuje taka przyjemnosć zapraszam do zapoznania sie z cennikiem.

Druga opcja to po prostu samo zwiedzanie. Jest możliwe w weekendy, po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym. Numer znajduje się poniżej.

Jak trafić?

W bezpośredniej bliskości nie zatrzymują się pociągi ani autobusy PKS. Jedyną opcją komunikacji publicznej są autobusy miejskie linii nr 9 z Jeleniej Góry do Piechowic, które kursują z dworca głównego PKP w Jeleniej Górze i zatrzymują się stosunkowo niedaleko pałacu (przystanek Piechowice Papiernia).

Jadąc samochodem najłatwiej traficie tu skręcając z drogi Jelenia Góra – Szklarska Poręba w miejscowości Piastów w kierunku Piechowic. Po przejechaniu wsi będzie most a przed nim drogowskaz. Można tez kierować się GPS-em podając hasło „Pałac Pakoszów” lub poniższy adres.

Adres:

„Bielarnia Hessa” Sp. z o. o.
ul. Zamkowa 3, 58-573 Piechowice
tel. +48 75 761 15 75
www.palac-pakoszow.pl

Polecamy również:

Najciekawsze miejsca w Kotlinie Jeleniogórskiej >>>
Inne ciekawe zamki i pałace >>>
Co warto zobaczyc w Piechowicach >>>

fotografia ślubna Jelenia Góra


Podjazd do pałacu


Panorama posiadłości od strony bramy wjazdowej


Parking dla gości


Sala bankietowa


Kawiarnia hotelowa


Mrożona kawa podawana w kawiarni. Niezła, ale delikatnie mowiąc, próbowalismy lepszych.


Połaczenie historii i nowoczesności


Biblioteka pałacowa


Najważniejsza i najlepiej odrestaurowana sala w pałacu


Wyjątkowe lampy, podobno projektowane tylko i wyłącznie do tego pałacu.


Korytarz wiodacy do apartamentu właścicieli pałacu


Korytarz w częsci hotelowej


Jeden z pokoi hotelowych

Widok przez okno

Dach kryty łupkiem

Pałac nocą

5 komentarzy do „Piechowice. Pałac Pakoszów

  1. Zdjęcia bardzo mnie zachęciły i na pewno odwiedzę w przyszłości ten wspaniały pałacyk. Fantastycznie, że na blogu umieszczacie takie perełki i będę na pewno odwiedzał witrynę częściej. Pozdrawiam.

  2. Byliśmy,zobaczyliśmy,mieszkaliśmy:) na weekend,taki rocznicowy wypad:)Było miło i przytulnie z pysznym jedzeniem…Nie zwiedzaliśmy bo wtedy jeszcze wko było świeże…Ale chętnie tam wracamy i podziwiamy zmiany…korzystne.Juz na zawsze będzie to nasze miejsce na liście wspomnień.Polecamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.