Paszowice. Grota Pustelnika

Grota Pustelnika znajduje się w dolinie potoku Paszówka na Pogórzu Kaczawskim na terenie Parku Krajobrazowego „Chełmy”. Połozona jest około 6 kilometórw od Jawora, w poblizu wsi Paszowice.

Obiekt składa się z dwoch szczelin, jednej o długości 5 m i drugiej nie przekraczającej 2 m. Znajdują się na wysokości 298 m n.p.m. tuż nad droga asfaltową w kierunku Paszowic. Źródła donoszą, że grota nie jest tworem natury lecz została wykonana przez człowieka. Nieznany jest jednak cel ich powstania. Najprawdopodobniej wiąze się poszukiwaniem lub wydobyciem rud metali. Istnieje też legenda, która mowi o żyjącym tutaj w osamotnieniu starcu.

Jak trafić?
Grota mieści sie tuz przy drodze Jakuszowa – Paszowice. Jadąc tą trasą natraficie na drogowskazy przy których można zaparkować, stąd jest najbliżej. Grota znajduje się nieco powyżej drogi. Czas dojścia około 5 minut.

Zwiedzanie:
Grota Pustelnika jest atrakcją bezpłatną, dostępną bez ograniczeń. Jak widac na poniższych zdjęciach, wejścia są w dużej mierze zasypane ziemią i liśćmi. Z tego względu wejście do groty jest nieco utrudnione.

Polecamy również:
Punkt widokowy na Górze Bazaltowej >>>
Wieża widokowa na Górze Bazaltowej >>>
Inne interesujące podziemia na nickt.pl >>>

[mappress mapid=”73″]


One thought on “Paszowice. Grota Pustelnika

  1. ewela 27 marca 2014 at 19:37

    uwielbiam eksploracje wszelkiego rodzaju jaskiń, grot i jam:) to jest mój żywioł:)

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.