Oleszna Podgórska. Pracownia malarska Vladimira Vilenchytsa

Oleszna Podgórska to niewielka miejscowość niedaleko Lubomierza na Pogórzu Izerskim w województwie dolnośląskim. Mieszka tu i pracuje Vladimir Vilenchyts, twórca niezwykłych obrazów. Przyjechał do Polski w połowie lat 90- tych z Białorusi, lecz malarstwem zajmował się już dużo wcześniej. Najczęściej uwiecznia charakterystyczne dla okolicy pejzaże i maluje martwe natury ale tworzy też obrazy o innej tematyce. Jego prace można oglądać na ekspozycji w Pałacu Staniszów koło Jeleniej Góry, na stronach internetowych artysty:
vilenchyts.netgaleria.pl
vilenchyts.digart.pl
oraz innych stronach prezentujących jego twórczość takich jak knockgallery.co.ukCitygalerie Brilke Bautzen czy forumstaniszow.pl gdzie można dowiedzieć się również o życiu i twórczości artysty.

Zwiedzanie :

Pracownia Vladimira Vilenchytsa nie jest obiektem turystycznym przeznaczonym do zwiedzania ale można ją odwiedzać i oglądać zgromadzone tu obrazy. Termin wizyty najlepiej uzgodnić telefonicznie pod numerem 509 522 598.

Jak trafić ?

Oleszna Podgórska, nr budynku 47. Przy kościele należy skręcić pod górę w prawo. 200 metrów dalej (pierwszy dom po prawej stronie) znajduje się pracownia malarza. Wyznacz trasę do tego miejsca >>>

Ciekawe miejsca w Lubomierzu i okolicach >>>
Pracownie innych artystów >>>

Agroturystyka Oleńka – noclegi Oleszna Podgórska i Lubomierz


Posesja Vladimira Vilenchytsa


Dom i pracownia malarza


Półki z obrazami


Narzędzia pracy

Obrazy Vladimira Vilenchytsa:

 

3 komentarze do „Oleszna Podgórska. Pracownia malarska Vladimira Vilenchytsa

  1. Niektóre z tych obrazów wyglądają jak zdjęcia, inne znów przypominają mi dziewiętnastowieczne obrazy, ciekawe.

  2. jedne z piękniejszych obrazów jakie widziałam, niestety osiągają zbyt wysokie ceny żebym mogła sobie pozwolić na zakup

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.