Dubecko. Rozhledna Dubecko

Wieża na wzgórzu o wysokości 399 m.n.p.m. nieopodal wsi Dubecko w północnych Czechach. Pierwotnie miała służyć tylko operatorom telefonii komórkowej, jednak na wniosek lokalnych władz w 2001 roku została udostępniona jako punkt widokowy. W tym celu udostepniono taras widokowy na wysokości 33 metrów.

Na górę prowadzą przezroczyste, kratownicowe schody. Sama wieża z racji proporcji i podstawy o niewielkiej średnicy kołysze się pod wpływem nawet bardzo lekkich powiewów wiatru. Ze względu na to nie jest polecana dla turystów cierpiących na lęk wysokości.

Z tarasu widokowego roztaczają się interesujące widoki. W najbliższym sąsiedztwie, w kierunku północno-wschodnim widać górę Kozakov wraz z wieżą widokową na szczycie, ktora w sezonie letnim jest wykorzystywana przez miłosników latawców i paralotni. Każdy zwiedzający przy zakupie biletu otrzymuje okrągłą widokówkę, na której sa opisane wszystkie charakterystyczne punkty widoczne z wieży Dubecko.

Zwiedzanie:

Przez cały rok.
Wstęp płatny: 20 Kč (dorośli) i 10 Kč (dzieci). Zwiedzanie samodzielne. W tym celu należy wypożyczyć klucz który znajduje się w budynku nr 6 w Dubecku. Jest to dom połozony najbliżej wieży. W przypadku niekorzystnych warunków takich jak burza, intensywne opady lub silny wiatr klucz nie zostanie wydany.

Jak trafić ?

Wieża znajduje się 9 km od dworca kolejowego w mieście Turnov. Mozna do niej dojść pieszo, dojechac rowerem lub samochodem. W miejscowości Dubecko należy ostro skręcić w niewielka dróżkę w dół. Będzie tam oznaczenie ze strzałką w kierunku rozhledna Dubecko. We wsi za murowaną kapliczką można zaparkowac pod lasem. Podaj swoja loakalizację i wyznacz trase do tego miejsca >>>

Wieże widokowe w Czechach >>>
Najlepsze punkty widokowe >>>

[mappress mapid=”126″]


Dubecko. Stąd do wieży można juz iść tylko pieszo


Budynek nr 6. Tutaj trzeba poprosic o klucz


Klucz, bilet i widokówka z opisem punktow widocznych z wieży


Droga przez las, około 5 minut spacerem


Szczyt wieży widoczny między drzewami


Teren ogrodzony, nalezy otworzyć furtke otrzymanym kluczem


Widok z dołu


Schody na górę


Czescy turyści wchodzacy na wieżę


Platforma widokowa na wysokości 33 metrów


Widok z wieży


Widok z wieży na Jested w Libercu


Widok z wieży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.