Świnoujście. Latarnia morska

Latarnia Morska Świnoujście o wysokości 68 metrów to najwyższa na świecie latarnia morska wykonana z cegły oraz najwyższa i najdalej wysunięta na zachód na polskim wybrzeżu Bałtyku. Historia latarni w Świnoujściu zaczyna się w 1805 roku, zbudowano wówczas pierwszą latarnię drewnianą. W 1828 r budowlę zastąpiono konstrukcją metalową, a obecna latarnia zbudowana z ceramicznej cegły została uruchomiona 1 grudnia 1857.

Taras widokowy znajduje się na wysokości 64 m a wejście na niego wymaga pokonania ponad 300 schodów. W przyległym do latarni budynku mieści się Muzeum Latarnictwa i Ratownictwa Morskiego. W bezpośredniej bliskości znajduje się Fort Gerharda – Szlak Fortyfikacji Twierdzy Świnoujście oferujący możliwość zwiedzania podziemnych tuneli łączących schrony.

Zwiedzanie: 

Codziennie od 10 do 18.
W lipcu i sierpniu od 10 do 20.
Cena biletów: 6 zł (normalny), 4 zł (ulgowy).

Jak trafić?

Latarnia z uwagi na swoją wysokość jest jednym z najlepiej widocznych obiektów w mieście. W sezonie wakacyjnym do latarni kursują autobusy z dworca. Można również dotrzeć drogą wodną. O aktualny rozkład pytać w miejscowej informacji turystycznej: 91 322 49 99. Przy latarni znajduje się parking.

www.latarnia-morska.org
ul. Bunkrowa 1, 72-600 Świnoujście.
Zobacz na mapie i wyznacz trasę ►

Zobacz pozostałe latarnie morskie polskiego wybrzeża

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.