Dobromierz. Wieża widokowa

Wieża widokowa w Dobromierzu znajduje się tuz przy drodze nr 5 z Lubawki do Wrocławia. Jest to przykład doskonałej atrakcji turystycznej pozostawionej w spadku przez Niemców.
Obecnie wieża stanowi własność prywatną. Według informacji uzyskanych od właściciela, jest udostępniona do zwiedzania codziennie jednak godziny otwarcia mogą być różne, ponieważ nie są z góry ustalone.

Do końca II wojny światowej tuż poniżej wieży działał hotel i restauracja. Został jednak zamknięty, zdewastowany i rozebrany w pierwszych powojennych latach pod rządami polskiej administracji. Do dzisiaj pozostały tylko fundamenty i wieża widokowa, która wraz z przyległym terenem jest własnością prywatną.

Właściciel odwiedza wieżę codziennie i udostępnia ją do bezpłatnego zwiedzania.
Nie jest ona w żaden sposób oznakowana. Sami musicie wyśledzić, którędy tam dotrzeć lub skorzystać z naszej mapy.

Szkoda, że władze gminy Dobromierz nie pomagają właścicielowi w promocji tego miejsca. Mile widziane byłyby oznaczenia usytuowane przy głównej drodze. Oczywiście rozumiemy, że obiekt jest własnością prywatną i jego promocja należy do obowiązków właściciela. Jeśli jednak właściciel bezpłatnie promuje gminę, miło byłoby gdyby władze również wykonały krok w kierunku współpracy i przyczyniły się do zwiększenia zainteresowania obiektem na przykład poprzez sfinansowanie wspomnianych oznaczeń. Jak na razie wygląda na to, że zainteresowanie władz ogranicza się tylko do pobierania podatku.

Historia wieży widokowej w Dobromierzu.

Zdjęcia archiwalne i stare widokówki.

Zapraszamy do zapoznania się z innymi punktami widokowymi oraz pozostałymi bezpłatnymi atrakcjami turystycznymi w najbliższej okolicy.

[mappress mapid=”42″]Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.