Kamienna Góra. Dworzec kolejowy.

Dworzec kolejowy to jedno z najbardziej reprezentacyjnych miejsc w mieście. Zlokalizowany przy głównej drodze z Jeleniej Góry do Wałbrzycha. Jednocześnie jest jedną z najgorszych wizytówek miasta Kamienna Góra. Szkoda, że pomimo stopniowej likwidacji połączeń kolejowych teren dworca jest dewastowany a miastu brak pomysłów i determinacji na jego zagospodarowanie.

Kamienna Góra to końcowa stacja na linii 308 z Jeleniej Góry.
Dworzec został otwarty w 1869 roku. Obecnie (grudzień 2013) po zlikwidowaniu regularnych połączeń z Jelenią Górą, Lubawką i Wrocławiem budynek stacyjny jest całkowicie pozbawiony swoich funkcji i pełni jedyne rolę przystanku kolejowego na trasie sezonowego (od maja do sierpnia) połączenia weekendowego z Jeleniej Góry do Trutnova przez Lubawkę.

Inne atrakcje Kamiennej Góry
Gdzie jeść w Kamiennej Górze
Zdjęcia archiwalne dworca Kamienna Góra
Zdjęcia archiwalne i historia linii kolejowej 308

[mappress mapid=”37″]

nickt.pl kamienna gora dworzec kolejowy stacja pkp 008

3 thoughts on “Kamienna Góra. Dworzec kolejowy.

 1. Raven 12 stycznia 2014 at 11:23

  Dworzec przepiękny, ale pewnie czeka go taki sam los jak dworca w Lubsku, Wróblinie Głogowskim i wielu innych miejscach … Szkoda, naprawdę szkoda …

  • nickt.pl 13 stycznia 2014 at 01:03

   Komentatorze Raven, prosimy o linki w komentarzu aby inni czyytelnicy równiez mieli możliwość sie zapoznać o czym mowisz :)

 2. Raven 13 stycznia 2014 at 13:13

  Nie byłem pewien, czy linki w komentarzu będą mile widziane, ale skoro tak to proszę :) Wróblin Głogowski – dworzec , dworzec kolejowy w Lubsku .

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.