Lubomierz. Droga krzyżowa

To niewielkie, dolnośląskie miasteczko jest znane szczególnie z komedii „Sami Swoi” i festiwalu filmów komediowych pod tym samym tytułem. Mało kto wie, że jest tutaj wiele innych ciekawych miejsc jak choćby droga krzyżowa w lubomierskim lesie. W jej skład wchodzi 14 stacji-kapliczek przedstawiających mękę i śmierć Chrystusa. Powstały na początku XX wieku na terenie ówczesnych Niemiec jako wyraz pobożności mieszkańców Lubomierza (Liebenthal). Są na tyle zapomniane ze brak o nich wzmianki nawet na oficjalnej stronie miasta w dziale atrakcje turystyczne.

Zwiedzanie:

Droga krzyżowa jest dostępna bezpłatnie, bez żadnych ograniczeń.
W pobliżu, nad stawem tuż za miastem duży, bezpłatny parking i miejsce postojowe z ławkami.

Jak dojechać?

Do Lubomierza już dawno nie jeżdżą pociągi. Autobusów też jest niewiele, przeważnie tylko w dni robocze. Właściwie jedyną opcją jest własny transport.

Należy kierować się z Lubomierza w stronę wsi Chmieleń. Tuż za miastem mijamy po lewej stronie staw i wspomniane wyżej miejsce postojowe. Początek drogi krzyżowej znajduje się kawałeczek dalej po prawej stronie i jest oznaczone tablicą informacyjną. W pobliżu neogotycka kapliczka pod wezwaniem Świętej Trójcy, która znajduje się po drugiej stronie drogi przy zakończeniu drogi krzyżowej.

Muzeum Kargula i Pawlaka>>>
Inne ciekawe miejsca w Lubomierzu i okolicach >>>

Najlepszy informator turystyczny Lubomierza i okolic.
Miasto Samych Swoich na 100 sposobów!

Agroturystyka Oleńka – najlepsze noclegi Lubomierz


Początek drogi krzyżowej


Tablica informacyjna

Stacje drogi krzyzowej kolejno od 1 do 14:


Ostatnia, czternasta stacja przy drodze do Chmielenia.

Reklama: fotograf Lubomierz

2 komentarze do „Lubomierz. Droga krzyżowa

  1. Dwugodzinny finał desperatek super !!! uailebiwm ten serial i uważam podobnie jak moja poprzedniczka,że lepiej go skończyć teraz gdy jeszcze trzyma poziom i ludzie poczują lekki niedosyt a nie przesyt. Świetny serial

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.