Lubomierz. Basen kąpielowy

Basen w lubomierzu to pradziwy fenomen. W czasach kiedy inne tego typu obiekty od lat są pozamykane i zarastają krzakami lub są równane z ziemią zeby przygotować grunt pod nowego Lidla, ten jest zadbany i kazdego lata mozna się kąpać. Jest to tym bardziej niesamowite gdy weźmiemy pod uwagę wielkość, a właściwie niewielkość Lubomierza. W dużo większych miastach, gdzie chętnych do kąpieli było nieporównywalnie więcej baseny niszczeją, bo władze uznały je za nieopłacalne. Przykładem może być basen w Lubaniu, trzy baseny w Jeleniej Górze, czy choćby nieczynny basen w Lubawce. Władze Lubomierza od lat pokazują, że najważniejsi są ludzie a obiekty użyteczności publicznej mają przede wszystkim służyć mieszkańcom nawet gdy nie przynoszą znaczących zysków.

Obiekt w Lubomierzu jest niewielki, ale oferuje możliwość kąpieli za symboliczną opłatą dzieciom, młodzieży i dorosłym. Nie ma tu fali, zjeżdżalni czy innych superatrakcji, ale jest wszystko co powinno byc na basenie aby spokojnie wypocząć: woda, sporo miejsca, ratownik, przebieralnie, toalety i boisko do siatkówki.

Korzystanie z basenu:

W czasie wakacji, w okresie od początku lipca do końca sierpnia czynne codziennie w godzinach 10-18 jeśli tylko pozwalają na to warunki atmosferyczne. Przy opadach deszczu, burzach i innych niesprzyjających warunkach obowiązuje zakaz kąpieli (czerwona flaga).

Cena biletu: 4 zł normalny, 2 zł ulgowy.

Jak trafić?

Basen jest połozony 5 minut spacerem od centrum Lubomierza, jednak nie widać go z głównych ulic miasta. Nie ma też zadnych drogowskazów wskazujących do niego drogę.

Pieszo mozna się tu dostać schodami przy murze kościelnym przy ulicy Majowej.
Samochodem dojedziemy jednokierunkową ulicą Partyzantów od ulicy Kościuszki (obok szkoły przy murze).

Co warto zobaczyć w Lubomierzu?
Informator turystyczny online.

Noclegi Lubomierz – Agroturystyka Oleńka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.