Wleń. Pałac Wleń

Pałac Wleń znajduje sie w pięknym dolnośląskim miasteczku położonym w parku krajobrazowym doliny rzeki Bóbr. Wleń słynie z wielowiekowych tradycji hodowli gołębii pocztowych, co upamiętnia pomnik gołębiarki przed wejściem do rartusza. Jak przystało na miejscowość prawdziwie turystyczną, ma również swój zamek z wieżą widokową. Rzut beretem od centrum, w sąsiedniej Bystrzycy znajduje się dom rodzinny Wernhera von Braun – niemieckiego uczonego, konstruktora rakiet V2, szefa amerykańskiego programu podboju kosmosu oraz doradcy prezydenta Stanów Zjednoczonych. Przez Wleń przebiega również Szlak Kolejowy Doliny Bobru – jedna z najpiękniejszych linii kolejowych w Polsce i Europie.

Drogę do Pałacu Wleń wskazuje taki oto wyjątkowy znak drogowy:


Więcej zdjęć z podróży Fiatem 126p po całej Polsce >>>

Zachęceni niecodziennym znakiem jedziemy sprawdzić co kryje się dalej. Dojeżdżamy pod sam pałac. Obok znajduje się niewielki park. Dookoła pałacu można swobodnie spacerować i zwiedzać. Naszą uwagę zwrócił piękny metalowy płot na przeciw frontowego wejścia:


Kiedy robiłem te zdjęcia wyszedł mężczyzna podający sie za własciciela i zaprosił do zwiedzania wnętrza. Jak podaje Wikipedia, właścicielem pałacu jest przedsiębiorca z Gdańska, który zakupił obiekt w 2004 roku i doprowadził do obecnego stanu.

Szczegółowa historia Pałacu Wleń >>>

Pałac – jak wiele tego typu budowli obecnie – pełni funkcję obiektu hotelowego. Do dyspozycji gości jest 11 komnat, podobno stylowo wyposażonych. Podobno, bo do żadnej nie udało się wejść.

Wleński pałac ma jednak bardzo poważną przewage nad konkurencją: przystępne ceny. Jak podają na swojej stronie, cena za dobę za osobe wynosi 80 zł. W innych pałacach zdarzają się ceny sięgające nawet 500 zł za 1 noc.

Zwiedzanie:
Nie ma wyznaczonych dni i godzin. Zwiedzanie na zasadzie pukać-pytać-zwiedzać.
Ewentualnie dzwonić i pytać. Numer telefonu poniżej.

Jak trafić?
Pałac znajduje się przy drodze z Wlenia do Jeleniej Góry, tuż za mostem na rzece Bóbr.
Poniżej szczegółowa mapa. Wyznacz trasę do tego miejsca >>>

Adres:
59-610 Wleń, ul. Winiogórska 11
tel. 600 385 009, 602 739 342
info@palacwlen.pl
www.palacwlen.pl

[mappress mapid=”85″]
2 komentarze do „Wleń. Pałac Wleń

  1. O, to dobra wiadomośc, że można zwiedzać;
    bylismy jakiś czas temu, ale oglądać mozna było tylko elewację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.