Nowa Sól. Park Fizyki

Park Fizyki w Nowej Soli to unikalne miejsce, które łączy naukę z rozrywką, oferując interaktywne eksponaty i atrakcje edukacyjne dla odwiedzających w każdym wieku.

Park został stworzony z myślą o popularyzacji nauki, zwłaszcza fizyki, w przystępny i angażujący sposób. Eksponaty są zaprojektowane tak, aby umożliwiały interakcję, co pozwala na bezpośrednie doświadczenie zjawisk fizycznych. Odwiedzający mogą eksperymentować z prawami fizyki, odkrywając m.in. zasady działania prostych maszyn, fal dźwiękowych, magnetyzmu i optyki. Dzięki swojemu unikalnemu charakterowi i edukacyjnemu podejściu, Park Fizyki w Nowej Soli stał się ważnym punktem na mapie atrakcji turystycznych województwa lubuskiego. Jest to miejsce, które w sposób ciekawy i przystępny promuje naukę, jednocześnie dostarczając niezapomnianych wrażeń i inspirując przyszłych naukowców.

Zwiedzanie:

Niemowlacy do 208 tygodnia życia wchodzą za darmo.

Osoby uczące się między 4 a 26 rokiem życia, osoby niepełnosprawne, posiadacze Karty Dużej Rodziny i seniorzy posiadający kartę Nowosolskiego Seniora uprawnieni są do wstępu na podstawie biletu ulgowego, który kosztuje 4 zł.

Wszyscy inni muszą zapłacić za bilet 6 zł. Ceny aktualne na czerwiec 2024. Wybierając się, sprawdź czy nie uległy zmianie.  Sprawdzisz tamNa tej samej stronie sprawdzisz też godziny otwarcia.

Park czynny jest codziennie od kwietnia do października w godzinach 10-18 a w dni wakacyjne i weekendy, kiedy jest najwięcej zwiedzających, czynne jest o 2 godziny krócej, bo otwierają dwie godziny później, czyli o 12. Przecież to logiczne, że im więcej zwiedzających tym krócej czynne.

Ceny, terminy i tematy warsztatów znajdziecie w powyższym linku z cenami oraz na Fejsie Parku Fizyki.

Gdzie to jest?

Park  Fizyki sąsiaduje z Parkiem Krasnala i znajduje się przy ulicy Aleja Zdzisława Malczuka (numer nie jest podany).  Brama wejściowa i kasa biletowa znajdują się tutaj. Samochód można zaparkować na tym samym parkingu co do Parku Krasnala, czyli tutaj.

Niekonwencjonalne atrakcje turystyczne Polski zachodniej i województwa lubuskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.