Tomisław. Wiszący most na Kwisie

Kładka na Kwisie w miejscowości Tomisław w Borach Dolnośląskich to jedyny wiszący most na tej rzece i jeden z nielicznych w tej części Polski.

Rzeka Kwisa przepływająca przez województwo dolnośląskie i lubuskie ma długość 126,8 km. Tomisław to piękna, spokojna miejscowość w gminie Osiecznica w powiecie bolesławieckim na Dolnym Śląsku. W naszym kraju podobne konstrukcje występują najczęściej w regionach południowo-wschodnich. Można je spotkać na Sanie i kilku mniejszych rzekach. Jak głosi informacja na tablicy w pobliżu mostu, może na nim przebywać jednocześnie maksymalnie 10 osób. Przyjmując, że przeciętna masa jednej osoby to 80 kg, most może zatem wytrzymać ciężar 800 kg, jednak to tylko hipoteza, bo nie wiemy jaką masę jednej osoby mieli na myśli autorzy tabliczki. 

Jak tu dotrzeć?

Do mostu można dojść pieszo, przyjechać rowerem albo dopłynąć kajakiem. Wszak Kwisa jest jednym z ciekawszych, choć jednocześnie trudnym szlakiem tej formy rekreacji. Jadąc samochodem najlepiej zaparkować w pobliżu kościoła. Między sklepem a przystankiem znajduje się niewielki placyk na kilka samochodów osobowych.  Spacer z tego miejsca nie będzie dłuższy niż 0,5 km i potrwa około 10 minut w jedną stronę. Obiekt jest dostępny bezpłatnie bez ograniczeń czasowych.

Link do Google Maps

Zobacz inne niekonwencjonalne atrakcje turystyczne w całej Polsce dostępne za darmo!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.