Wyobraź sobie, że nic nie widzisz. Zupełnie nic. Możesz słuchać, dotykać, wąchać, smakować ale nie możesz nic zobaczyć. Jak sobie poradzisz? Czy w ogóle sobie poradzisz? Tego dowiesz się właśnie na Niewidzialnej Wystawie.
Przed wejściem musisz zostawić wszystko co masz ze sobą, a w szczególności źródła światła takie jak latarki, telefony, zegarki, aparaty fotograficzne i inne. Jeśli nosisz okulary korekcyjne, też musisz je zostawić. Nie będą potrzebne, bo przed wejściem zostawisz też swój zmysł wzroku.
Otwierają się tajemnicze drzwi i wchodzimy do środka. Ciemno. Bardzo ciemno. Kiedy drzwi się zamkną, nie będzie widać zupełnie nic. Wchodzimy w małej grupie (max. 8 osób). Nie wiemy co się dzieje. Pojawia się przewodnik, ale nie widzimy go. Informuje, że przez najbliższą godzinę nie będziemy nic widzieć. W ciągu tej godziny odwiedzimy kilka miejsc w których będziemy musieli sobie poradzić bez użycia wzroku. Przewodnik nie będzie nas prowadził za rękę, czasem może coś podpowie. Mamy wrażenie, że jest jedyną osobą która wszystko widzi tej ciemności. Może ma noktowizor? Nie ma. Nie widzi od urodzenia…
To wszystko czego teraz możecie dowiedzieć się o Niewidzialnej Wystawie. To co w środku jest tajne, nie możemy ujawnić więcej. Sami musicie odwiedzić to miejsce. Jeśli ktoś nie wytrzyma, będzie się bał lub zrobi sobie krzywdę w każdej chwili może przerwać zwiedzanie i wróci do świata widzialnego. Na poniższych zdjęciach możecie zobaczyć tylko lokalizację i widzialną część wystawy – jej przedsionek.
Lokalizacja:
Aleje Jerozolimskie 123A,
00-001 Warszawa
Telefon: 504 741 223
www.niewidzialna.pl
Wystawa mieści się na pierwszym piętrze Galerii Millennium Plaza przy ulicy Aleje Jerozolimskie 123A. To około 15-20 minut spacerem od Dworca Centralnego i Pałacu Kultury. Jeśli przyjedziecie samochodem i macie trochę szczęścia, znajdziecie miejsce parkingowe przed samym wejściem. Bilet parkingowy trzeba wykupić na co najmniej 2 godziny. Zobacz w Google Maps i wyznacz trasę >
Zwiedzanie i ceny
Niewidzialna Wystawa jest czynna codziennie od 10 do 20. Wyjątkiem jest okres od 1 lipca do 15 września, gdy otwarcie następuje o 12. Ostatnie wejście możliwe najpóźniej o 19.
Bilet normalny kosztuje 25 zł w tygodniu i 29 w weekendy. Bilety ulgowe są 3 zł tańsze.
Cennik szczegółowy >
Zwiedzanie wymaga rezerwacji. Najlepiej zrobić to online wybierając dostępny termin. Poprzez stronę można tez kupić bilet.
Rezerwacja online >
Na spokojne zwiedzanie należy przeznaczyć około 1,5 godziny. Należy stawić się nieco wcześniej aby zdeponować rzeczy osobiste w zamykanych na klucz szafkach. Kluczyk to jedyna rzecz którą można mieć przy sobie.