Wrocław. Punkt widokowy Skytower

Wrocławski Skytower to najwyższy punkt widokowy w Polsce, udostępniony do zwiedzania 3 stycznia 2014 roku. 49 piętro na którym mieści się taras widokowy znajduje się na wysokosci 200 metrów nad poziomem gruntu. Jest to drugi najwyższy budynek w Polsce i najwyższy w kategoriach wysokość do dachu oraz wysokość do najwyżej położonego piętra. Lista najwyższych budynków w Polsce >>>

W najniższych kondygnacjach mieści się galeria handlowa. Do 28 piętra są biura a kondygnacje od 29 do 48 to apartamenty – jest ich 184. Na 49 jak już wiemy jest taras widokowy. Nie wiemy co jest na ostatnim – 50 piętrze. Wjazd na górę odbywa się windą jadącą z prędkością 1 piętra na sekundę. Winda nie zatrzymuje sie po drodze na żadnym piętrze i jest obsługiwana przez pracownika który dba, żeby nikt nie pozostał za długo na górze. Wjazdy odbywają się co pół godziny a czas przebywania na punkcie widokowym wynosi około 20 minut. Podobno przy sprzyjających warunkach atmosferycznych z punktu widokowego widać odległą o 98 kilometrów w linii prostej Śnieżkę (1602 m. n.p.m.) -najwyższy szczyt Karkonoszy.

Jak trafić?

Skytower to najwyższy budynek w mieście, znajduje się pomiędzy ulicami Powstańców Śląskich, Wielką, Gwiaździstą i Szczęśliwą. Punkt sprzedaży biletów znajduje się na parterze galerii handlowej przy wejściu od ul. Gwiaździstej. Obok znajduje się również wejście do windy na taras widokowy.

Przy budynku możliwość bezpłatnego parkowania na nierównym, gruntowym placu.

Zwiedzanie

Od poniedziałku do soboty w godzinach 9:00 – 20:30
W niedziele od 10:00 do 19:30

Ceny biletów:
Poniedziałek – piątek: 10 zł normalny, 5 zł ulgowy
Sobota, niedziela  i święta: 14 zł normalny, 7 zł ulgowy.

Turyści którym się spieszy powinni wziąć pod uwagę, ze bilety często bywają wykupywane na kilka godzin do przodu i nie zawsze da się wjechać na górę z marszu.
Grupy zorganizowane większe niż 20 osób mogą dokonywać rezerwacji telefonicznych pod numerem 71 738 31 00 (od 8:30 do 16:30). Więcej informacji na stronie Skytower >>>

Zobacz również inne najlepsze punkty widokowe >>>

[mappress mapid=”111″]


Okolice Skytower. Po lewej plac wykorzystywany jako bezpłatny parking.


Wnętrze galerii handlowej


Widok z górnej kondygnacji galerii handlowej


Informacja o możliwości zwiedzania


Cennik


Miejsce wejścia do windy


Luneta na tarasie widokowym


Tablice informacyjne co gdzie widać


Panorama miasta


Panorama miasta


Panorama miasta – widok na dworzec kolejowy i autobusowy

2 komentarze do „Wrocław. Punkt widokowy Skytower

  1. Nie raz widziałem tak sporo ludzi przed wejściem, musi być ciekawie. Człowiek mieszka na miejscu a jeszcze tam nie był :), trzeba koniecznie wybrać się. Te wpis dodatkowo zachęca, za co dzięki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.