Kraków. Muzeum Inżynierii Miejskiej

Kraków to nie tylko rynek i Wawel, są tez inne fajne miejsce do zwiedzenia. Ekspozycja jak przystało na muzeum o takiej nazwie mieści sie na terenie dawnej zajezdni tramwajowej i w budynkach przyległych.

Muzeum składa się z kilku sal. W pierwszej znajduja się interaktywne eksponaty dzieki którym można samodzielnie wykonac wiele ciekawych doświadczeń a nawet pojeździc na rowerku o kwadratowych kołach.

Kolejna wystawa to zbiór najpopularniejszych polskich zabtyków motoryzacji II połowy XX wieku takich jak autobus „ogórek”, rózne modele samochodów: Syrena, Duzy Fiat, Polonez, Mały Fiat czy innych mniej znanych modeli. W tej cześci na ruchomych modelach mozna zapoznac sie z działaniem podstawowych elementów układu napedowego jak silnik, skrzynia biegów czy sprzęgło.

W kolejnej sali jest ciemno. Lecą jakies filmiki i jest kilka wystaw, między innymi na temat ekologii. Mozna dowiedziec sie ile plastikowych butelek potrzeba do wyprodukowania jednej bluzy z polaru. Zobaczymy też jak wykonane jest torowisko tramwajowe i z jakich warst składa się (a przynajmniej składac powinna) asfaltowa droga.

Nastepny budynek to przede wszystkim druk i ekspozycja różnych technik druku. Mozna tu obejrzec oryginalne maszyny drukarskie róznych firm.

Na zewnątrz niewielki ale fajny plac zabaw z metalowymi hustawkami.

Podczas naszej wizyty zajezdnia z tramwajami była zamknięta i nie można było do niej wchodzić.

Jak trafić?

Kraków to duże miasto. Do wyboru co kto lubi. Pieszo, taksówka, komunikacja miejska a prawdopodobnie i dorożka z rynku Was tu dowiezie.  Turyści zmotoryzowani mogą zaparkować na pobliskich ulicach w strefie płatnego parkowania. 1 godzina kosztuje 3 zł.

Zwiedzanie:

Codziennie oprócz poniedziałków od 10 do 16. W miesiącach letnich od czerwca do września do godziny 18.

Ceny biletów: 10 zł (normalny), 7 zł (ulgowy)
We wtorki zwiedzanie ekspozycji stałych jest bezpłatne.

Więcej informacji na temat zwiedzania i cen >>>

Adres:

Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie
ul. św. Wawrzyńca 15, 31- 060 Kraków
tel. (12) 421-12-42 / wew.100
rezerwacja (12) 421 -12 – 42 wew. 136
e-mail: muzeum@mimk.com.pl
www.mimk.com.pl

Inne muzea i ekspozycje >>>

[mappress mapid=”101″]

Reklama: Fotograf Kraków

4 komentarze do „Kraków. Muzeum Inżynierii Miejskiej

  1. Fajnie, że odkrywasz takie miejsca i piszesz o nich na blogu. Krakowski Rynek i Wawel to zestaw dobry na wycieczkę szkolną w podstawówce, a przecież w Krakowie jest masa fascynujących miejsc. Wielkie dzięki, na pewno się wybiorę przy najbliższej wizycie w Krk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.