Lwówek Śląski. Szwajcaria Lwówecka

Duża grupa malowniczych skał piaskowcowych połozonych w Dolinie rzeki Bóbr, na wysokości około 255 m n.p.m. na obrzeżu Lwówka Slaskiego przy drodze w kierunku Wlenia i Jeleniej Góry. Większe skupiska takich skał znajduja sie najbliżej w Górach Stołowych. Szwajcaria Lwówecka składa się z oryginalnych form skalnych, labiryntów i urwisk dochodzących do 30 m. wysokości. Swój obecny wygląd zawdzięcza intensywnemu wietrzeniu. Na zboczach kilka stanowisk wspinaczkowych.

Stanowi ciekawostkę przyrodniczą oraz doskonały punkt widokowy. Przez wiele lat skały tworzące Szwajcarię były zasłonięte przez wysokie drzewa. Latem 2014 roku zedecydowano się na wycięcie wiekszosci z nich dzieki czemu skały odzyskały swój dawny blask, który można porównac ze zdjęciami archiwalnymi.

…a tak wyglądały te skały w grudniu 2012 roku >>>

U podnóża skał przebiega trasa rowerowa z Lwówka Śląskiego do Pławnej poprowadzona torowiskiem dawnej linii kolejowej przez Lubomierz do Gryfowa i Świeradowa Zdroju. Brak miejsc do bezpiecznego zaparkowania i przypięcia roweru na dole. Wejście na góre z rowerem dość trudne ze względu na ukształotowanie terenu i nierówną ścieżkę prowadzącą po korzeniach i skałach.

Jak trafić?

Skały znajdują sie przy drodze nr 297 (ulica Jaśkiewicza) która jest południową trasą wylotową z Lwówka. U podnóża niewielki bezpłatny parking. Przez skały prowadzi również żółty szlak turystyczny z Wlenia do Lwówka.

Zwiedzanie:

Skały dopstępne bezpłatnie i bez żadnych ograniczeń.
Czas wejscia na górę około 15 minut.

Piękne i ciekawe miejsca w dolinie rzeki Bóbr >>>
Inne bezpłatne atrakcje turystyczne >>>
Wszystkie punkty widokowe >>>

Zajrzyj również do pobliskiego Lubomierza. 
Największy informator turystyczny online.


Trasa rowerowa u podnóża Szwajcarii Lwóweckiej.


Wejście na skały


Parking w dole.

Reklama: Fotograf Lwówek Śląski

2 komentarze do „Lwówek Śląski. Szwajcaria Lwówecka

  1. Faktycznie po wycięciu drzew widać ich piękno, tylko brakuje mi porządnych barierek ochronnych, takich jakie widać na starych widokowkach….

    1. nie przesadzaj. jak ktos musi sie trzymac poreczy to raczej niech sie tam nie pcha, na gorze jest trudniejsze i bardziej strome podejście

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.