Mieroszów. Wieża widokowa

Drewniana wieża widokowa w Mieroszowie, zbudowana w 2015 roku na zachodnim krańcu klimatycznego miasteczka leżącego u podnóża Gór Suchych.

Wieża znajduje się na Górze Parkowej, której wysokość nieznacznie przekracza 500 m n.p.m. Miejsce to było popularnym wśród mieszkańców punktem widokowym. Odbywały się w tej okolicy libacje, ogniska i nieoficjalne imprezy plenerowe. Budowa wieży miała ucywilizować to miejsce i uczynić je oficjalnym punktem widokowym na turystycznych mapach regionu. I tak tez się stało: wieża stała się powodem, dla którego do miasta zaczęło przybywać więcej turystów. Wieżę odwiedzają też znani blogerzy, tiktokerzy, youtuberzy i influenserzy którzy lansują się na odkrywców tak nieodkrytej perełki jaką jest Mieroszów.

Według źródeł wieża ma wysokość 16 metrów. Jest to konstrukcja bliźniacza względem wieży widokowej na Dzikowcu, która powstała w 2014 roku. Dzikowiec jest lokalnym centrum sportów grawitacyjnych. Latem jeździ się tam na rowerach a zimą na nartach. Mieroszów również postawił na rozwój sportów rowerowych. Zbocza Góry Parkowej są zabudowane infrastrukturą dla fanów jazdy na dwóch kółkach. Są trasy MTB, pumptracki i ścieżka rowerowa. Teren zagospodarowano tak aby był atrakcyjny zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych bikerów.

Oficjalna strona Bike Areny Parkowa Góra.

Zwiedzanie

Wieża i teren wokół niej jest dostępny bezpłatnie, przez cały rok, 24/7.

Jak tu dotrzeć?

Wieża w Google Maps.

Na Górę Parkową wiedzie żółty szlak turystyczny przechodzący między innymi przez schronisko PTTA Andrzejówka i zapomniane miasteczko Sokołowsko zwane niegdyś polskim Davos, z uwagi na obecność szpitala chorób płuc. Obecnie szpital jest ruiną i grozi zawaleniem. Z drugiej strony szlak łączy wieżę z centrum Mieroszowa. Z centrum na górę jest około 1 km.

Jeśli nie chcecie chodzić pieszo, zaparkować można na ulicy Żeromskiego lub okresowo na tej łące poniżej wieży.

Zobacz inne wieże widokowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.