Jelenia Góra. Giełda towarowa przy ulicy Lubańskiej.

Giełda przy ulicy Lubańskiej w Jeleniej Górze odbywa się w każdą niedzielę za wyjątkiem świąt i szczególnie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Za szczególnie niekorzystne można w tym przypadku uznać na przykład intensywne opady śniegu w nocy, które uniemożliwiają odśnieżenie terenu przed przybyciem sprzedających. Zimą 2012/2013 taka sytuacja miała miejsce tylko raz. Inne niekorzystne warunki nie przeszkadzają sprzedającym, którzy wystawiają na ziemi sprzęt elektroniczny nawet w deszczu ani kupującym, grzęznącym po kostki w błocie.
nickt.pl jelenia gora gielda lubanska 042

Giełda ma w większości stałych bywalców, którym nie przeszkadzają takie warunki. Przybywają tu nie tylko z Jeleniej Góry, ale też z Czech, Niemiec i ościennych województw. Każdy chce kupić jak najtaniej, choć często wcale tanio nie jest. Bywa nawet tak, ze sprzedawcy żądają za używany przedmiot więcej niż nowy kosztuje w sklepie. Ale i na to znajdują się chętni. Dzieje się tak dlatego, że wielu kupujących jedzie na opinii giełda=tanio. Często ceny są zmienne z tendencją spadkową. Im później i mniejsza szansa na sprzedanie czegoś, tym niższa cena.Ale wtedy trudniej trafić na interesujący kąsek.

fotografia ślubna Jelenia Góra

Częste są również opowieści o niezwykle okazyjnych zakupach wczesnym rankiem, zaraz po rozpoczęciu giełdy. Zdarza się, że sprzedający nie wiedzą co dokładnie sprzedają i nie znają realnej wartości tych przedmiotów. Zatem jeśli lubicie łapać okazje przyjedźcie, zobaczcie i sami ustalcie swoją taktykę.

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Giełda Przy Lubańskiej jest atrakcją bezpłatną, choć warto wziąć trochę szmalu jeśli nie zamierzacie tylko oglądać. Parkingi zlokalizowane dookoła są płatne 3 zł, nie na każdym dostaniecie paragon czy inny dowód wniesienia opłaty.
Adres:
Jelenia Góra, ulica Lubańska (na przeciwko stadionu).

Inne artykuły na temat giełdy:
Giełda przy Lubańskiej jest udręką dla mieszkańców.
Jelenia Góra: Co będzie z giełdą?
czas przejazdu gielda-skrzyzowanie ul.lubanskiej-sobieszowskiej wynosi 20- 
40min.
ulica Lubańska hańbą miasta

giełda
One thought on “Jelenia Góra. Giełda towarowa przy ulicy Lubańskiej.

  1. miraga 1 stycznia 2014 at 10:12

    Bywam tam nie raz. Jeszcze nigdy nie brodziłam w takim błocie. Kwestia pogody.
    Najczęściej kupuję tam jakieś ciuszki dla córki, zabawki. A możliwość targowania ze sprzedawcami zapewnia mi niską cenę. Oczywiście są i tacy, którzy nie obniżą, ale ja ich omijam z daleka.

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.