Kielce. Muzeum zabawek

Kieleckie muzeum zabawek powstało w 1979 z potrzeby upamiętnienia bardzo obszernej tradycji produkcji zabawek na terenach ziemi kieleckiej. Jest to jeden z najbardziej obleganych punktów na mapie Kielc.

Muzeum ma do zaoferowania wystawy stałe i sezonowe. Te drugie mogą wpłynąć na ceny biletów. Do stałych wystaw zaliczyć można  „Miasto zabawek”, która liczy 1200 eksponatów z 25 krajów. Tutaj zobaczymy najstarsze i najcenniejsze zabawki ze zbiorów Muzeum i są to przeważnie lalki, ale nie tylko! Dla osób, które fascynowały się w dzieciństwie żołnierzykami, też coś ciekawego się znajdzie. Zabawajki, to wystawa zabawek ludowych. Dominuje tutaj drewno, ceramika i kolorowe farby.  Niektóre zabawki zaskakują prostymi mechanizmami, które wprowadzają te zabawki w ruch.

Czy można zwiedzać za darmo?

Oczywiście, każdy niemowlak do 208 tygodnia życia wjeżdża za friko! Reszta musi zapłacić. Osoby normalne 22 zł a ci, którym należą się zniżki 11 zł. Muzeum otwarte jest od wtorku  do niedzieli. W tygodniu w godzinach 8:00-16:00, a w sobotę i niedzielę w godzinach 9:00-17:00.

Gdzie to jest?

Muzeum mieści się w samym centrum Kielc, przy Placu Wolności 2. Wokół jest strefa płatnego parkowania, więc zaparkujecie gdziekolwiek.

Google Maps

Muzeum zabawek w Karpaczu

Jeśli jednak wolelibyście zwiedzić coś, za co nie trzeba płacić – klik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.