Wieża widokowa w Bukowcu na Dolnym Śląsku, w Rudawach Janowickich połowie drogi z Jeleniej Góry do Kamiennej Góry, niedaleko Kowar i Karpacza. Została wzniesiona najprawdopodobniej około 1800 roku na wzgórzu nazwanym Kesselburg (480 m n.p.m.) na cześć przyjaciela właściciela tych ziem. Jest to najwyższy punkt parku należącego do pobliskiego majątku hrabiego von Reden.
Niedaleko wieży znajduje się jesze kilka atrakcji. Najbliżej, bo tuż obok znajdują się ruiny amfiteatru – obecnie łukowata, kamienna ściana z kilkoma otworami okiennymi. Wewnątrz niewielkie miejsce na ognisko.
Trochę dalej, w dole znajdują się inne zabudowania majątku rodu von Reden. Jest tam Herbaciarnia, zwana rownież Świątynią Ateny, interesujących kształtów dom ogrodnika czy ruiny opactwa. Nieopodal znajduje się też Pałac Bukowiec.
Jak trafić?
Obecnie jedyna komunikacja publiczna jaka dociera do Bukowca to autobus miejski linii nr 3 z Jeleniej Góry. Turyści zmotoryzowani mogą zaparkowac bezpłatnie na parkingu przy Światyni Ateny a także w każdym innym miejscu gdzie nie jest to zabronione. Dojście do wieży w zależności od wybranej trasy może zająć 15-30 minut. Najłatwiej i najszybciej trafić parkując w tym miejscu a następnie iść drogą gruntową pod górę (na północ).
Zwiedzanie:
Wieża widokowa jest dostępna bezpłatnie, przez cały rok, 24h na dobę bez żadnych ograniczeń.
Inne bezpłatne atrakcje turystyczne >>>
Inne punkty widokowe >>>
Inne wieże >>>
fotografia ślubna Jelenia Góra
Najszybsza i najłatwiejsza droga na wieżę.
Widok wieży z drogi.
Widok wieży z ruin amfiteatru
Ruiny amfiteatru.
Schody prowadzące na taras widokowy.
Taras widokowy.
Widok z wieży.
Widok z wieży. Po prawej pod lasem ruiny opactwa.
Widok z wieży. Biały obiekt po prawej to Świątynia Ateny.
Zdjęcie archiwalne z tablicy informacyjnej w poblizu wieży.
3 komentarze do „Bukowiec. Wieża widokowa”
oj ciekawie to wygląda…. może i my się tam wybierzemy ….
Serdecznie zapraszam w imieniu swoim i hrabiego von Reden
Muszę tam w końcu pojechać !!!Jestem spod Byka, a to zobowiązuje :-)